سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول ویزای جستجوی کار آلمان

 


1- برای این ویزا چه مدرک زبانی باید ارائه نمود؟

ویزای جابسیکر نیاز به ارائه هیچ مدرک زبانی ندارد، اما باید توجه داشت به دنبال کار گشتن در آلمان و پیرو آن مصاحبه کاری نیازمند تسلط بالایی به زبان آلمانی و یا در رشته های بخصوصی چون IT انگلیسی می‌باشد.


2- روند دریافت ویزای جاب سیکر چه مدت زمان می‌برد؟

پروسه جابسیکر در صورت کامل بودن مدارک فرد بین ۱۰ تا ۱۲ ماه به طول می‌انجامد.

3- آیا می‌توان در این مدت ۶ ماهه همسر و فرزندان خود را نیز به خود به آلمان برد؟

خیر در این مدت ۶ ماهه امکان پذیر نیست، اما پس از یافتن شغل مورد نظر و بستن قرارداد همسر فرد می‌تواند از طریق ویزای پیوست به خانواده اقدام نماید.

4 - آیا می‌توان در این مدت ۶ ماهه کار کرد؟

خیر در این مدت فقط باید در جستجوی کار بود.

5- برای تبدیل شدن ویزای جابسیکر به ویزای کار (بلوکارت) میزان مبلغ قرارداد کاری چه اندازه باید باشد؟

به طور کلی مبلغ قرارداد ۵۲۰۰۰ یورو در سال باشد، اما برای مشاغلی بخصوصی چون علوم پزشکی، علوم کامپیوتر، ریاضی و مهندسی مبلغ قرارداد سالیانه ۴۰۵۶۰ یورو در نظر گرفته‌شده است.

6- چگونه باید تمکن مالی را برای سفارت به اثبات برسانیم؟

  • برای این امر سه روش وجود دارد:

۱- باز کردن یک حساب بانکی بلوکه شده در آلمان

۲- تعهدنامه مالی فردی که مقیم آلمان باشد

۳- بازکردن یک حساب بانکی در ایران و گذاشتن معادل ریالی مبلغ ۶۰۰۰ یورو به مدت حداقل ۳ ماه قبل از وقت مصاحبه نزد سفارت، و دریافت پرینت حساب به زبان انگلیس ممهور به مهر بانک


7- بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی، بیمه ایست که توسط شرکت های داخلی بیمه ارائه شده و سقف پرداخت های مختلفی دارد، معمولا بیمه های با سقف پرداخت ۳۰۰۰۰ یورو بین ۴۰۰ تومان تا ۷۰۰ تومان ارائه می‌شود.

8- از آنجایی که سفارت آدرس محل اقامت در آلمان را جزو مدارک اصلی از ما می‌خواهد، این آدرس را چگونه ارائه دهیم؟

در صورتی که برای تمکن مالی تعهدنامه فردی را در آلمان دارید، ایشان می‌توانند در تعهدنامه ساپورت محل اقامت را نیز بگنجانند، در غیر این صورت می‌توان از قبل شهرهای مورد نظر را بررسی نمود و از وبسایت های اجاره منزل و آپارتمان برای مدت اقامت آپارتمان اجاره نمود، علاوه بر این هتل های ارزان قیمت نیز می‌توانند در این رابطه گزینه‌های مناسبی باشند.

9- کدام رشته های در آلمان مورد نیاز هستند؟

بطور کلی رشته‌های علوم مهندسی و رشته‌های علوم پزشکی در حال حاضر بسیار مورد نیاز آلمان می‌باشند، برای اطلاع دقیق از نوع حرفه ها و رشته های مورد نیاز در آلمان به قسمت لیست سفید در سایت www.jobseekeringermany.com مراجعه نمائید.

10- آیا برای ویزای جابسیکر حتما باید مدرک دانشگاهی داشت؟

سابق فقط افراد با مدرک دانشگاهی توانایی تقاضای ویزای جابسیکر را داشتند، اما اکنون چنانجه فردی دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای باشد و بتواند گواهی تمکن مالی ارائه دهد، امکان اخذ ویزای جابسیکر را دارد، مجدد تأکید می‌شود با اینکه برای این ویزا مورد نیاز نیست اما وجود آن برای پیدا کردن کار در آلمان الزامیست.


اگر سوال و پاسخ خود را در اینجا پیدا نکردید، میتوانید از طریق وبسایت، کانال تلگرام و پیج اینستاگرام با مشاوران موسسه حقوقی و بین المللی پارسا در ارتباط بوده و از آن ها مشاوره دریافت کنید.

instagram
twitch